pakalpojumi Ēkas uzmērījums

Ēkas uzmērījums

Iegūsti detalizētu ēkas vai tās daļas 3D modeli, 2D rasējumus un iepazīsti tās tehnisko stāvokli no jauna skatupunkta!

Kā notiek ēkas uzmērīšana ar lāzerskenēšanu

Ēkas uzmērījums ir detalizēts un padziļināts process, kurā iesaistītas vairākas modernās tehnoloģijas un to precīza atšifrēšana.

Visbiežāk izmantojam lāzerskenēšanu, kas ir visprecīzākais ēkas uzmērīšanas veids.

Vispirms tiek veikta ēkas un tās konstrukciju lāzerskenēšana. Lāzerskenēšanas rezultātā iegūtais punktu mākonis satur informāciju par objekta atrašanos dabā ar piesaisti LKS92 TM un LAS-2000,5 sistēmām.

Balstoties uz lāzerskenēšanas laikā iegūtajiem datiem – punktu mākoņa, tiek sagatavoti objekta vai ēkas un tās esošo konstrukciju Uzmērījumu Rasējumi 3D formātā. Šo rasējumu sauc arī par 3D modeli, kas kalpo par pamatu projektēšanas vajadzībām.

Kā notiek ēkas uzmērīšana ar dronu

Ir situācijas, kurās lāzerskenēšana nevar tikt izmantota kā efektīvākais risinājums 3D modeļa iegūšanai.

Objekta augstas precizitātes punktu mākoņa iegūšanai lāzerskanēšanas vietā izmantojam arī bezpilota lidaparātu jeb dronu, kas aprīkots ar augstas izsķirtspējas fotokameru.

Iegūtie attēli tiek apstrādāti ar realitātes modelēšanas programmatūru Bentley ContextCapture. Apstrādes laikā tiek veikta aerotriangulācija ar attēlu savstarpējā novietojuma un orientācijas noteikšanu, piesaiste pie koordinātu atbalsta punktiem un gala produkta ģenerēšana.

Iegūtā modeļa precizitāte pret dabā izvietotajiem atbalsta punktiem tiek novērtēta 3 cm robežās.

Šie ir tikai daži no mūsu pieredzes bagāto ekspertu pārbaudīto un moderno tehnoloģiju piemēriem.

Lūk, kā tiek veikta cita veida tehniskā apsekošana, tai skaitā graujošas metodes, lai sasniegtu vēlamo rezultātu:

 • Izmantojot stiegru detektoru, kā arī stiegrojumu atkaļot tiek veikta dzelzsbetona elementu stiegrojuma izvietojuma, betona aizsargslāņa biezuma un stiegrojuma diametru pārbaude.
 • No ēkas dzelzsbetona konstruktīvajiem elementiem tiek izņemti betona paraugi-cilindri un veikta to stiprības pārbaude ar laboratorisko spiedes testu metodi paraugus sagraujot.
 • Tiek veikta dzelzsbetona elementu stiegrojuma aisargslāņa un stiegrojuma korozijas pakāpes noteikšana ar sklerometrijas metodi izmantojot elektromagnētisko profometru.
 • Metinātiem tērauda elementiem tiek veikta to metinājuma šuvju attīrīšana no aizsargkrāsojuma, rūsas un veikta metinājuma šuvju pārbaude ar magnēta pulvera defektoskopijas metodi.
 • No tērauda konstrukcijām tiek izgriezti tērauda elementu paraugi un veikta to stiprības pārbaude laboratorijā veicot stiepes pārbaudes, nosakot paraugu tērauda marku. Laboratorijā tiek noteikts izgriezto tērauda paraugu materiāla ķīmiskais sastāvs ar spektrālo metodi, izmantojot analizatoru argona vidē.
 • Lai pārbaudītu ķieģeļu un mūrjavas stiprību, veicam arī ķieģeļu izņemšanu no mūra sienām. Laboratoriskās pārbaudes – spiedes testu – laikā iegūstam precīzus datus par materiālu izturību.
 • Deformāciju novērtēšanai ēkas konstrukcijās tiek veikti plaisu attīstības instrumentāli novērojumi jeb monitorings, kā arī ēkas sēšanās kontrole veicot augstas precizitātes ģeodēzisko nivelēšanu.
 • Apsekojam arī ēkas inženierkomunikācijas un rezultātā nosakām to tehnisko nolietojumu.
 • Izmantojam modernās tehnoloģijas, lai ar dronu palīdzību piekļūtu grūti pieejamās vietās. Dronus pielietojam tādu konstrukciju fotografēšanai kā jumti, jumta dzegas, ēkas augšējo stāvu fasādes posmi, kas nav pieejami tehniskai apsekošanai.
 • Grūti pieejamām vietām, piemēram uzlikto noniju stāvokļa fotografēšanai, paredzēta arī speciālā augstas precizitātes kamera, ko ar īpašu teleskopisku kātu iespējams izmantot attālumos pat līdz 7 metriem.
 • Atbilstoši tehniskās apsekošanas laikā iegūtajai informācijai tiek veikti aprēķini konstrukciju nestspējas noteikšanai, ar mērķi noteikt to atbilstību normatīvajiem dokumentiem. Aprēķini tiek apkopoti tehniskās apsekošanas pielikumā.

Paveiktie projekti

Apskaties, kādus projektus ēku uzmērīšanā esam īstenojuši pēdējā laikā!

Objekta nosaukums:

SCHWENK Latvija ēku kompleksa (cementa ražotne, depo ēka, kompresoru ēka, galvenā noliktava, noliktava, saiņotava) uzmērījums

Adrese:

Liepnieku iela 15, Brocēni, Saldus novads

Pasūtītājs:

 SIA “SCHWENK Latvija”

Objekta nosaukums:

Zunda Towers daudzfunkcionālā kompleksa ēkas daļas, Daugavgrīvas ielā 9a, Rīgā, uzmērījums

Adrese:

Daugavgrīvas iela 9a, Rīga

Pasūtītājs:

AS “TOWERS CONSTRUCTION MANAGEMENT”

Objekta nosaukums:

Jaunais Rīgas Teātris – Teātra ēku fasāžu detaļu uzmērījums un teātra ēku kompleksa rekonstrukcija.

Adrese:

Lāčplēša iela 25, Rīga

Pasūtītājs:

VAS “VNI”

Uzzini vairāk par ēkas uzmērīšanu bezmaksas konsultācijas laikā!

Piesakies bezmaksas konsultācijai!

Rakstot vai zvanot:

Aizpildi formu, un mēs ar Tevi sazināsimies 24 stundu laikā, lai apstiprinātu ērtāko laiku sarunai.

Zvana laikā mēs uzklausīsim Tavas vēlmes un piedāvāsim labāko veidu, kā palīdzēt Tev ar ēkas uzmērījumu vai pilnu tehnisko apsekošanu!

Konsultācijā iekļauts:

 • Atbildes uz visiem jautājumiem
 • Tavai situācijai atbilstošo pakalpojumu apskats
 • Detailzēta informācija par sadarbības procesu
 • Individuāls labākās cenas piedāvājums

Biežāk uzdotie jautājumi