Ēkas rekonstrukcija (Aizpute)

Detaļas:

Objekta nosaukums: Ēkas rekonstrukcija

Adrese: Atmodas iela 20, Aizpute

Projekta vadītājs, arhitekts: Guntis Kārkliņš

Būvinženieris: Daiga Poriņa

Būvkonstrukcijas: Andris Bardulis

Rekonstruējamā dzīvojamā ēka celta 19.gadsimta septiņdesmitajos gados, izmantojot tā laika tradicionālās būvniecības metodes un būvmateriālus. Tehniskā projekta ietvaros paredzēta ēkas rekonstrukcija, bojāto konstrukciju nomaiņa, saglabājot ēkas sākotnējo izskatu.

Ēkas pirmajā stāvā paredzēts izbūvēt kafejnīcu – bāru sešdesmit apmeklētājiem. Klientu ieejas paredzētas vēsturisko ieeju vietās. Pie zāles ir divas tualetes, viena ir piemērota cilvēkiem ratiņkrēslos. Virtuves un tehnisko telpu bloks ir pretējā pusē pie saimniecības pagalma ar atsevišķu ieeju dienvidrietumu fasādē. Kafejnīcas zāli un virtuvi atdalošo sienu paredzēts veidot koka pildzrežģa konstrukcijā ar vēsturiskā ķieģeļa aizpildījumu, tādā veida citējot vēsturisko būvstruktūru.

Mansarda stāvā paredzēts kafejnīcas paplašinājums ar vēl trīsdesmit apmeklētāju vietām. Šeit tiek projektēta nosacīti klusā zona, ēkas dienvidrietumu daļā un nodalāma telpa eventuāli slēgtiem pasākumiem. Vietām pirmā stāva nesošās koka konstrukcijas ir atklātas, atļaujot skatu uz ēkas pirmo stāvu. Vaļējās plaknes norobežo ar margām.

Rekonstruējamās ēkas dienvidu puses piebūvei ir daļēji saglabājušās vēsturiskās detaļas, pilastrs, dzega, līstu profili. Vēsturiskajām fasādēm bija divu veidu apšuvumi; horizontāls, no 25x200mm koka dēļiem ar rustikālu savienojumu, un vertikāls, no 25x185mm koka dēļiem trinītī. Šo detaļu respektēšana, harmonizējot ar vēsturisko vidi, arī liktas rekonstruētās ēkas fasāžu risinājumu pamatā. Paredzēts atjaunot un pielietot saglabājušās vēsturiskās detaļas, kā arī lietot vēsturiskajam analogu fasāžu apšuvumu.

Ēkas nesošās konstrukcijas tiek izbūvētas koka konstrukcijās. Ēka tiek rekonstruēta ievērojot mūsdienu siltumnoturības prasības.